Показаны сообщения с ярлыком квіти. Показать все сообщения
Показаны сообщения с ярлыком квіти. Показать все сообщения

понедельник, 8 июня 2026 г.

Київ усе ще залишається містом-парком

 


Фото Віталія Бабенка: на покинутій території колишнього квітникарства в Києві.


Фото Віталія Бабенка: квіти шипшини.

Фото Віталія Бабенка: квіти шипшини зморшкуватої.



Фото Віталія Бабенка: бузина на покинутій території колишнього квітникарства в Києві.

Фото Віталія Бабенка: стежина через територію колишнього квітникарства в Києві.

Фото Віталія Бабенка: на території колишнього квітникарства в Києві виріс житловий масив.
Фото Віталія Бабенка: жасмин на прибудинковій території квітникарства в Києві.


Фото Віталія Бабенка: дерева впали на стежину в парку "Дубки" в Києві, потрібно садити нові.

Фото Віталія Бабенка:  посаджені мною дубочки зазеленіли листочками в парку "Дубки" в Києві.

Фото Віталія Бабенка: доводиться рятувати посаджені мною дубочки від кропиви та чистотілу.


     Я намагаюся регулярно провідувати насаджену мною алею в Сирецькому гаю (цю частину часто називають "Дубки"). На щастя, весна видалася дощовою, тому й не довелося часто поливати саджанці. Але дощі стимулювали також ріст трав - у лісах та парках Києва усі сонячні галявинки захоплює рослинна "бандитська тріада" - кропива, чистотіл та розрив-трава дрібноквіткова, яка після цвітіння утворює невеличкі стручки, що лопаються від дотику, розсипаючи  насіння). Моя алея, що була майже чистою від рослинності, тепер схожа на джунглі, які ховають від світла три десятки маленьких дубочків, які, щоправда, практично всі випустили листя й мають намір колись вирости могутніми деревами, які своєю тінню та опадаючим восени листям знищать небажану у парку рослинність.
       А мій шлях до алеї Незламності (як я її маю намір назвати) лежить через залишки колишнього величезного квітникарства, територія якого тепер практично вся забудована. Невеличкі хащі й трави залишилися незайнятими через високовольтну лінію над ними. Кущі шипшини у цей час суперничають у цвітінні та запахах із жасмином, змінивши недавній бузок. Бузина також квітує, але запах, як відомо, має не дуже приємний.
      Київ зеленіє, квітує, заливається запахами квітів, він гарний у кожну пору року, незважаючи на регулярні бомбардування рашистської нечисті, яка готова знищити будь-яку красу, аби їх боялися...




















пятница, 24 апреля 2026 г.

У Києві весна буяє

 

Фото Віталія Бабенка: квітуючі дерева неподалік від станції метро "Чернігівська".

Фото Віталія Бабенка: залишки соснового лісу неподалік від станції метро "Чернігівська".

      Ця зима була незвичайно холодною, як зовні, так і в помешканнях, та ще й темною, бо рашисти поставили собі за мету зламати українців - якщо не на фронті, то хоча б в тилу, адже беззахисних бити, звісно, легше. Багато горя і страждань принесли і продовжують приносити обстріли нелюдів з Росії, але природа має свої цикли, і весна прийшла в українські стражденні міста, як і належить за календарем. Раніше, щоправда, було набагато веселіше у ту пору, коли квітують, наприклад, у Києві абрикоси, розквітають магнолії, дивують буйним цвітом сакури і звичайні вишні. Кияни просто не можуть бачити незасаджену землю біля будинків - навіть біля новобудов швидко з'являються клумби, потім - кущі й дерева. Але клята війна вносить корективи, тепер лише зрідка можна зустріти компанії, що влаштовують пікніки в парках та прилеглих до Києва лісах. Молімося за мир...

четверг, 27 февраля 2025 г.

Путлер боїться навіть мертвого Бориса Нємцова

 

На фото: Борис Нємцов.

На фото: молодий Борис Нємцов.


На фото: молодий Борис Нємцов.

На фото: Борис Нємцов.

На фото: Борис Нємцов.

На фото: Борис Нємцов.

На фото: син Бориса Нємцова - Антон.



Video: Страх Путлера - він наказує прибирати квіти і портрети з місця вбивства Нємцова у Москві навпроти Кремля.

   Те, що   Бориса Нємцова було вбито за наказом Путлера, безсумнівно. Причому у цьому не було нічого дивного, навпаки - після багатьох насильницьких смертей журналістів, політиків, опозиціонерів надійшла і його черга. Не здивуюся, коли стане відомо, що місце вбивства поблизу Кремля  вибране спеціально, щоб Путлер міг насолоджуватися по відео "онлайн" вбивством суперника. Уявіть - кривавий диктатор сидить перед монітором і очікує моменту "ліквідації" людини, яка пророкувала усі наступні дії "кремлівського карлика", попереджала росіян про неприпустимість давати владу моральному виродку. Навіть якщо хтось і дослухався до слів Нємцова, адмінресурс очільника Кремля виявився потужнішим.

     Люди пам'ятають Бориса Нємцова і його попередження, до його могили несуть квіти, проводять там коротенькі зустрічі, але вже ніхто не насмілюється протестувати, коли чоловіки з чорними мішками згрібають квіти, свічки, портрети з місця загибелі політика на "Нємцов-мосту" і кудись їх несуть - страх росіян перед репресіями дозволяє їм хіба що пожалітися присутнім там представникам поліції, що за квіти і портрети були заплачені чималі гроші, тобто хтось краде їхнє майно перед очима так званих "правозахисників", свідків та самих власників. На що їм відповідають, що ведеться робота з прибирання сміття, а квіти рекомендують нести на цвинтар.

среда, 22 апреля 2020 г.

У Києві на кожному кроці квітують дерева...


Фото Віталія Бабенка: квіти груші
Фото Віталія Бабенка: квіти груші.

Фото Віталія Бабенка: квіти груші
Фото Віталія Бабенка: квітуюча гілка груші.


Фото Віталія Бабенка: квіти груші
Фото Віталія Бабенка: квітне груша на березі озера Синього.


Фото Віталія Бабенка: черемшина
Фото Віталія Бабенка: черемшина - ще маленьке маленьке деревце, а запах чути здалеку.

Фото Віталія Бабенка: квіти вишні
Фото Віталія Бабенка: вишня виросла "кущем", але цвіте рясно...

Фото Віталія Бабенка: квіти сакури
Фото Віталія Бабенка: не дуже комфортно одинокій сакурі між двома автомобільними дорогами, але цвіте.

Фото Віталія Бабенка: квіти груші та вишні
Фото Віталія Бабенка: квітують вишня та дика груша на березі озера Синього.

Фото Віталія Бабенка: омела
Фото Віталія Бабенка: на жаль, омела забирає життя у багатьох київських дерев.

       Квітень у Києві підтверджує свою назву - дерева цвітуть усюди: і біля будинків, і вздовж доріг... Карантин через коронавірус закрив людей у домівках, в парки поки що немає доступу, в знаменитих ботанічних садах Києва на безлюдді цвіте магнолія, що "звикла" до напливу відвідувачів. Та й бузок вже ось-ось зацвіте, а карантин продовжено до 11 травня. Тому єдина втіха - споглядати квітуючі дерева поблизу будинків та на шляху до якогось маркета...