пятница, 18 апреля 2014 г.

Ответ псевдопатриотам "о языкознании"

воз со сладостями
Фото Виталия Бабенко: воз, наполненный "вкуснятиной".

каравай
Фото Виталия Бабенко: хлеб становится всё дороже.

польская колбаса
Фото Виталия Бабенко: это польская колбаса с выставки, на которой украинских колбас не было.

сковорода с варениками
Фото Виталия Бабенко: сковорода с варениками.

      Патриотизм может долго держаться на духовной пище, но без материальной подпитки он становится каким-то истеричным, порою - радикальным, но чаще - иссохшим и измождённым, т. к. словоблудием сыт не будешь.
     Очень многие проблемы Украины можно было бы разрешить весьма просто, однако НИ ОДИН президент, НИ ОДНО правительство не захотели озаботиться материальными затруднениями граждан - ни тем, что они теснятся в махоньких квартирках по несколько семей, создавая своеобразные родственные коммуналки; ни тем, что подавляющее большинство может "путешествовать" за границу только по телевизору; ни тем, что у молодёжи нет перспектив найти хорошую высокоплачиваемую работу у себя в стране, а "за бугор" выбраться проблематично; ни тем, что граждане даже не могут что-то накопить, потому что мошенники свободно действуют "под крышей" государственных учреждений...    
     Я утверждаю - дело не в языке, а в благосостоянии. Если бы в Украине жили лучше, чем в России, то никаким "языковым пряником" и даже автоматом никого никогда бы не заставили присоединиться к "братьям ". В том числе, и крымчан. Об этом, к сожалению, никакие господа правители Украины уже более двух десятилетий не говорят - они как только могут набивают свои "карманы ", при этом некоторые даже пытаются изъясняться по-украински, сбиваясь на так называемый "суржик".  
      В мире есть примеры успешного разрешения "языковой проблемы". Например, как бы кто ни ругал США, однако почти на всей планете признают - люди там живут богаче многих других, для представителей беднейших слоёв населения там очень много различных социальных преференций. Поэтому они не спорят о языке - сделали себе из "английского метропольного" свой ​​американский вариант и обучают этому языку переселенцев, которые хотят чего-то там достичь. Менее активные живут в своих гетто, резервациях или "чайна-таунах"...  Хотя государство понимает проблемы в таких регионах - в испаноязычном по преимуществу Техасе, например, должностные лица (в т. ч. полицейские, учителя, врачи... ) должны владеть испанском языком. Так что "не надо нас дурить" и разделять - дайте нам возможность хорошо ЗАРАБАТЫВАТЬ, а мы сами решим, на каком языке посылать бездарных правителей куда подальше!
________________________

    Справа не в мові, а у добробуті. Якби в Україні жили краще, ніж в Росії, то ніяким "мовним пряником" і навіть автоматом нікого б не змусили приєднатися до "братів". Про це, на жаль, ніякі пани правителі вже більше двох десятиліть не говорять - вони як тільки можуть набивають свої "кишені".
    Як би хто не лаяв США, проте усі визнають - люди там живуть заможніше багатьох інших, дуже багато різних соціальних преференцій. Тому там не сперечаються про мову - зробили собі з "англійської метропольної" свій американський варіант і навчають тій мові переселенців, які хочуть чогось там досягти. Інші живуть у своїх гетто, резерваціях або "чайна-таунах"... Хоча держава розуміє проблеми у таких регіонах - у переважно іспаномовному Техасі, наприклад, державні посадовці (у т. ч. поліцейські, вчителі,лікарі...) мають володіти іспанською. Так що не треба нас дурити і в чергове ділити - дайте нам можливість добре ЗАРОБЛЯТИ, а ми самі вирішимо, якою мовою посилати нездар-правителів подалі!

3 комментария:

  1. Абсолютно згоден.
    Фотки класні. Скоріш би обід... :)

    ОтветитьУдалить
    Ответы
    1. Поки що наша влада цього не усвідомила - народові України добробуту вже не обіцяють. Невже вони стали переймати досвід лялькаря Путлера? Поки що все тримається на патріотизмі, проте це може змінитися у будь-який час...
      Проте... Смачного, пане Johnatann Farenvierst!

      Удалить
  2. Додатково про мову: хочу зауважити, що ситуація з українською мовою може змінюватися на краще саме за умов нинішнього патріотичного піднесення в Україні. Почати можна з чиновників - вони мають здавати екзамен на володіння мовою, за рік-другий неухильного дотримання цього правила для чиновників усіх рівнів ми матимемо перші позитивні результати. Як не дивно, інший важливий полюс - дитячі садки. Потрібно ввести систему доплат вихователям, які не тільки сяк-так спілкуватимуться з дітьми мовою, віддалено схожою на українську, а дійсно навчатимуть дітей любити українську мову, привчатимуть їх вживати її в побуті. Якщо у школі з цим якось ще більш-менш, то у вищих навчальних закладах - жахіття, адже нерідкісні випадки, коли викладач запитує в аудиторії, якою мовою йому викладати - російською чи українською (а то й не запитує...)... А найголовніше і найефективніше - ввести "моду" на володіння українською, щоб ті, хто саме не спілкується нею, виглядали в Україні "білими воронами"... Це - завдання для митців усіх "галузей"! Досить нити - потрібно творити!

    ОтветитьУдалить